Bireysel Hukuk Müşavirliği

Bireysel Hukuk Müşavirliği

Birçok hukuki danışmanlık ve yargılama dosyaları konusunda avukat ihtiyacı olan gerçek kişilere aylık sabit ücret karşılığında tüm hizmet ihtiyacının karşılandığı servistir. Kişinin ne kadar hukuki uyuşmazlığı olursa olsun belirlenen aylık danışmanlık ücreti kapsamında tüm hizmet ihtiyacının karşılandığı bu servis “Aile Avukatlığı” gibi ifadelerle de tabir edilebilir.

Bireysel hukuk müşaviri, bireylerin tüm hukuki uyuşmazlıkları çözmesi noktasında, hukuki bilgisiyle ona destek olacak, hukuk alanında çeşitli çözüm önerilerinde bulunacaktır. Bunların yanı sıra dava aşamasında müvekkillerinin haklarını en iyi şekilde savunacak ve onları temsil edecektir.

Hukukumuzda birçok alanda avukatla temsil zorunluluğu olmasa dahi hukukun çok kapsamlı bir alan olması nedeniyle bireysel hukuk müşavirlerine büyük bir ihtiyaç doğmaktadır. Bireysel hukuk müşavirleri kişilerin davalarını, soruşturmalarını ve yasal her türlü faaliyetlerini takip eder. Kısaca bireysel hukuk danışmanı hukuki her alanda kişilere hukuki destek sağlar ve onları aydınlatır. Ekin Hukuk Bürosunda bireysel hukuk müşavirliği kapsamında verilen hizmetler şu şekildedir;

  • Bireyler adına sözleşmeler düzenlemek
  • Bireylerin yaşadıkları problemlerde hukuki sürecin takipçisi olmak
  • Ceza davalarının takibi ve gerekli durumlarda suç duyurusunda bulunmak
  • Hukuk alanındaki davaların takibi
  • Sözleşme, anlaşma, tapu gibi hukuki belgeleri incelemek ve hukuki anlamda aydınlatmak
  • Hukukun tüm alanlarında hukuki danışmanlık hizmeti vermek ve bireylerin aklındaki soru işaretlerine cevap bulmak
Başa dön tuşu